טיפים למציאת דיאטנית

טיפים למציאת דיאטנית

דיאטנית הינה אשת מקצוע אשר מתמחה בהתאמת דיאטות ובטיפול בסכרת. כל אדם הרוצה לעבור דיאטה ממניעים שונים, כדאי לו שיתייעץ בשירותיה של דיאטנית. דיאטנית מתאימה לאדם תכנית תזונתית מומלצת. האדם אשר עובר את הדיאטה צריך לחזור אל הדיאטנית המטפלת בו פעם בשבוע, או פעם בכמה שבועות עבור בקרה. הבקרה נועדה לבדוק שהדיאטה, דהיינו התכנית התזונתית, שהותאמה עבור אותו אדם מתאימה לו ובריאה עבורה. כמו כן, דיאטנית שמטפלת במטופלים צריכה לוודא שהמטופלים אכן פועלים לפי הדיאטה ולא סוטים ממנה. במקרים אחרים, או בנוסף להתאמת דיאטה אישית, דיאטנית יכולה להמליץ על מאכלים מסוימים או על מתכונים שכדאי להכין שמתאימים לסוג הדיאטה הספציפית.
 
דיאטנית אינן עוסקות רק בדיאטות הרזיה אלא במגוון רחב של דיאטות. דיאטות הרזיה הן אכן הדיאטות הנפוצות ביותר והסיבה שמרבית האנשים פונים אל דיאטנית. דיאטנית מטפלת במקרים מרובים של משקל עודף בשל אכילת יתר או בשל אכילה לא בריאה. בנוסף לירידה במשקל הדיאטנית דואגת שדיאטת ההרזיה תהיה מאוזנת. זאת אומרת, דיאטנית עוזרת למטול לרדת במשקל אך היא מתאימה לו תכנית שאינו תפגע בבריאותו כמו "דיאטת כסאח" לדוגמא, שהיא שם נרדף לדיאטה של הרעבה עצמית. כמו כן, כדי שהמטופל לא יחזור לסורו, דיאטנית טובה צריכה לדאוג שהתכנית שהותאמה לו אכן טובה עבורו שהוא אינו רעב ושהוא מסוגל לעמוד בה.
 
דיאטנית, כאמור, מטפלת בעיקר בדיאטות הרזיה אבל לא רק. דיאטנית יכולה להתקל במקרים רבים של חולי סכרת אשר נדרשים להתאמה של דיאטה אישית ומיוחדת אשר מתאימה עבור צרכיהם הבריאותיים. במקרים אחרים דיאטנית תאלץ להתאים דיאטה בריאותית אשר מותאת לחולי לב. ישנן מקרים בהן דיאטניות עובדות בקופת חולים ובבית חולים. דיאטנית אשר עובדת במקומות אלה תוכל לייעץ לאנשים הסובלים מבעיות בריאותיות נוספות כמו צליאק ולאנשים אחרים הזקוקים לשירותיה של דיאטנית.