סודות השעועית

סודות השעועית

מעוניינים לדעת הכל על מתכוני שעועית ? במאמר זה יסופק עבורכם המידע המבוקש אודות מתכונים אלו. מתכוני שעועית נחשבים קלים להכנה ונגישים גם לגסטרונום המתחיל. עם שעועית ניתן לייצר במיה, מאכל בולגרי המבוסס על שעועית ורוטב עגבניות, לייצר מרק שעועית, וכן להשתמש בקטניה הטעימה בתור מתכון עצמאי. להלן מספר המלצות עבור מתכוני שעועית, אשר ישביעו את תיאבונכם וידרבנו אתכם להמשיך להתעניין בענף הגסטרונומיה:

במיה

הבמיה היא מאכל בולגרי מסורתי. תחילת ההכנה מתבצעת באמצעות חימום 2 עגבניות גדולות אשר נפרסו מבעוד מועד לחתיכות. יש להוסיף לסיר מעט שמן, שיני שום, בצל חי ומים ולחמם את העגבניות. חימום זה ייערך זמן רב. כעבור 40-60 דקות יש לחמם בסיר נפרד שעועית במים רותחים. אנו ממליצים להרתיח את המים מראש ולאחר מכן לשפוך אליהם את השעועית הקפואה. יש להשתמש בחבילת שעועית סטנדרטית ולשפוך את כל תוכן השקית. במצב זה תקבלו רוטב כמעט מוכן ושעועית שהתחילה להיעשות וזו המטרה. הכנת הרוטב לוקחת זמן רב יותר מהכנת השעועית וכך נצליב בין השניים. נצלו את זמן חימום השעועית לתיבול הרוטב באורגנו, ג'ינג'ר, פלפל שחור, מלח, ועוד. כאשר השעועית מוכנה יש לסנן את המים, לשפוך על הסיר מים קרים לקירור השעועית ולסננם. בתום הכנת השעועית יש לשפוך עליה את הרוטב הרותח ולערבב.

מרק שעועית

יש להיעזר בשעועית אשר תתבשל עם 2 כפות אבקת מרק, בצל, שום, ופטרוזיליה. יש להוסיף מים לקדרה ולבשל. חימום המרק ייערך כ 40 דקות. ניתן להוסיף בתום החימום גם תבלינים כמו פלפל ומלח לפי הטעם.

שעועית כמתכון עצמאי

שעועית כמתכון עצמאי יש להכניס לסיר עם מים רותחים אשר הורתחו מראש. יש להוסיך לשעועית הקפואה תבלינים שאהובים עליכם, רוטב עגבניות, קינואה או כוסמת. יחש להוסיף בליל זה למים הרותחים ולבשל על גז בינוני במשך כ 30 דקות.

מתכוני שעועית ונגישותם לציבור

מתכוני שעועית, בדומה למתכוני אפונה ומתכוני קטניות באופן כללי – נחשבים למתכונים קלים אשר יכולים להיות ישימים הן למתחילים והן למתקדמים. מאכל כמו שעועית הוא מאכל בריא המכיל ויטמינים כמו C  ו K, שהם ויטמינים חיוניים להיווצרות אשלגן וחומצה פולית בגוף האדם.