לייעוץ אישי עם חני:
שם:
טל':
אימייל:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תזונאית

 

תזונאית קלינית נקראת גם בשם דיאטנית קלינית, ולכן אם אתם מתבלבלים בין שני המקצועות דעו שלמעשה אין כל הבדל ביניהם. על מנת להיות מוכשרת בתור תזונאית קלינית יש לסיים תואר ראשון בתחום, תואר הנמשך כשלוש שנים, ולאחר מכן לעבור התמחות בבית חולים, בקופת חולים או במוסד אחר אשר קשור לתחום. חשוב לבצע הבדלה בין תזונאית קלינית, אשת מקצוע בתחום הפארא-רפואי אשר מוכשרת על ידי משרד הבריאות לבין תזונאית הוליסטית אשר לאו דווקא עברה הסמכה אקדמית. כאשר אתם מגיעים לתזונאית בקשו ממנה לראות את תעודת ההסמכה מטעם משרד הבריאות על מנת לוודא כי היא אכן עברה הסמכה מסודרת. קיימת גם תזונאית קלינית טבעית אשר סיימה לימודים בתחום יחד עם מקצוע מתחום הרפואה המשלימה. גם במקרים אלו צריכה להיות לתזונאית זו הסמכה מטעם משרד הבריאות. במהלך לימודיהן לומדות תזונאיות על ביולוגיה, פרמקולוגיה ועוד תחומים הקשורים לתזונה מה שמעמיק מאוד את הידע שלהם בהבנת הקשרים העמוקים שבין מחלות ומצבים רפואיים שונים לבין התזונה.
תפקידה של תזונאית
תזונאית קלינית עוזרת לבנות לאנשים שונים תפריט אישי ובכך היא עוזרת להם לשמור על תזונה נכונה וכמו כן על משקל תקין. תזונאית מתאימה לכל אדם תפריט בהתאם למצב הבריאותי שלו, בהתאם לגילו, מינו, סדר היום שלו, הטעמים השונים שלו וכן הלאה. למשל, ספורטאי יזדקק לתפריט אחד בעוד שחולה סכרת יזדקק לתפריט אחר לחלוטין. אישה מניקה תזדקק לתפריט שונה מזה של נערה הסובלת מעודף משקל חמור וכן הלאה.
למי כדאי לפנות אל תזונאית קלינית
אם אתם רוצים לרדת במשקל או לעלות במשקל ולצורך כך לעשות דיאטה מסודרת ובריאה, בהחלט כדאי לפנות אל תזונאית. גם אנשים אשר סובלים לעתים קרובות ממחלות הקשורות לזתונה כמו גזים, צרבת, כיב קיבה ועוד מומלץ לפנות אל תזונאית. גם לנשים בהריון, נשים מניקות, סובלים מהפרעות אכילה, ספורטאים ועוד מגוון של אנשים כדאי לפנות אל תזונאית.