לייעוץ אישי עם חני:
שם:
טל':
אימייל:
 
 

תזונה

מודעות לתזונה בריאה
המזון לא רק מזין את גופנו אלא גם יכול לשמור עלינו בריאים יותר או לחלופין להפוך אותנו לחולים. המזון שאנו צורכים משפיע על בריאותנו במישרין ובעקיפין. השמנת היתר, שהיא מנת חלקם של ישראלים רבים ושל אין ספור אנשים במדינות המערב ואף במדינות מתפתחות, לא פעם פוגעת מאוד במצבם הבריאותי והיא מהווה נטל של ממש על שירותי הבריאות של המדינה. תזונה נכונה ומודעות לתזונה נכונה, הן בקרב מבוגרים והן בקרב ילדים, יכולה לגרום לאנשים רבים להיות בריאים יותר ומאושרים יותר.
תזונה בריאה כחלק מאורח חיים בריא
אנשים רבים מתייחסים אל דיאטות כאל דבר זמני בלבד שכל התכלית שלהן היא הורדה במשקל, לרוב מסיבות אסתטיות וחברתיות. למעשה, יש להסתכל על אכילה בריאה ועל קיום אורח חיים בריא לא כאל דבר זמני אלא כאל דבר קבוע שאמור לעזור לנו להיות בריאים הרבה יותר ומאוזנים יותר בחיינו. תוצאות "הלוואי" החיוביות של קיום אורח חיים בריא ושל תזונה בריאה יהיו גם בריאות וחוזק של הגוף וגם הורדה מאוזנת במשקל. לכן, תזונה נכונה משמעה לא רק ספירת קלוריות אלא גם צריכה של כל אבות המזון וביצוע פעילות גופנית בצורה מתונה ומפוקחת.
לשלב את כל אבות המזון כחלק מתזונה בריאה ומאוזנת
כאשר הולכים אל דיאטנית על מנת להתאים דיאטה היא כמעט תמיד תמליץ לנו לאכול הכל בצורה מאוזנת. זהו לא דבר נורא כל כך אם פעם בתקופה אוכלים פרוסה של לחם או פחמימה אחרת, נהפוך הוא. הגוף זקוק לפחמימות ובפרט לפחמימות מורכבות שהן חיוניות ליצירת אנרגיה של הגוף. פחמימות פשוטות נמצאות בעיקר במאכלים המכילים סוכר וקמח לבן. פחמימות מורכבות נמצאות בעיקר במאפים ובלחמים מקמח מלא ובדגנים. היתרון של פחמימות אלו הוא שהן גורמות לתחושת שובע ארוכה יחסית ועוזרים לנו לא לנשנש חטיפים לא בריאים בין הארוחות. כחלק מתזונה מאוזנת חשוב לצרוך גם חלבונים, מעט שומנים והרבה ירקות ופירות המכילים, איך לא, ויטמינים.

 

 

יועצי תזונה לתזונה נכונה

יועצי תזונה עשויים להיות המרכיב המשמעותי עבורנו בתכנון דיאטה מוצלחת ונכונה, במקרים רבים יועצי תזונה איכותיים עשויים לתכנן לנו תכנית נוחה יותר שתסייע לנו בשמירה על משקל נכון או בהורדתו. בחירה נכונה של יועצי תזונה מוצלחים ומקצועיים לתכנון של דיאטה מאוזנת להורדה במשקל עשויה להיות מרכיב משמעותי מאוד עבורנו. חשוב להתייחס בעת בחירה נכונה של יועצי תזונה מוצלחים ומקצועיים לתכנון של דיאטה מאוזנת להורדה במשקל למשמעות הגדולה של התזונה הנכונה על הורדה במשקל ועל אורח החיים והבריאות שלנו באופן כללי, תזונה נכונה היא יותר מדיאטה אלא גם דרך חיים. על מנת לבחור את אותם יועצי תזונה יש לבצע בדיקה מקיפה.

כיצד בוחרים יועצי תזונה ?

יועצי תזונה רבים מציעים כיום את מרכולתם בשוק ויש לנסות ולמצוא את האיכותיים ומוצלחים ביותר. במקרים רבים על מנת לבצע בחירה נכונה של יועצי תזונה מוצלחים ומקצועיים לתכנון של דיאטה מאוזנת להורדה במשקל עלינו לנסות ולבחון אפשרויות רבות ככל הניתן, חשוב להתייחס גם למקצועיות וגם למרכיבים אחרים כגון המחיר. במקרים רבים בחירה נכונה של יועצי תזונה מוצלחים ומקצועיים לתכנון של דיאטה מאוזנת להורדה במשקל, עשויה להיות כרוכה בהוצאה כספית משמעותית מאוד, במקרים אלה אנו צריכים להיות מוכנים להיפרד מסכומי כסף לא מבוטלים עבור בניית תכנית מאוזנת ונכונה.

יועצי תזונה לבניית תכנית נכונה

יועצי תזונה עשויים להיות צעד ראשון בדרך לדיאטה נכונה- השאר תלוי בנו. חשוב להתייחס בכובד ראש ולחזור שנית כי בעת בחירה נכונה של יועצי תזונה מוצלחים ומקצועיים לתכנון של דיאטה מאוזנת להורדה במשקל למשמעות הגדולה של התזונה הנכונה על הורדה במשקל ועל אורח החיים והבריאות שלנו באופן כללי, תזונה נכונה היא יותר מדיאטה אלא גם דרך חיים. בנייה כונה של תכנית תזונה היא משמעותית מאוד עבורנו.