לייעוץ אישי עם חני:
שם:
טל':
אימייל:
 
 

תזונה נכונה

 מדוע חשוב לשמור על תזונה נכונה
בשנים האחרונות יש מודעות הולכת וגוברת לשמירה על תזונה נכונה, במיוחד עם התגברות בעיית ההשמנה בכל רחבי העולם. אחת מהמעמסות הגדולות ביותר על מערכות שירותי הבריאות בישראל ובמדינות רבות נוספות נובעות מהשמנת יתר. תזונה נכונה יכולה לא רק לעזור לאנשים רבים להוריד במשקל ולהמנע ממשקל עודף, היא יכולה לסייע במניעת מחלות ולעזור לקיים דרך חיים בריאה. כיום קמפיינים שונים של משרד הבריאות וקופות החולים מנסים להטמיע באנשים כי אין לזלזל בחשיבות של תזונה נכונה, נהפוך הוא.
שמירה על תזונה נכונה
לא פעם כאשר אנשים שומעים את המושגים דיאטה ואכילה בריאה הם מייד מקשרים אותם אל הורדה במשקל מסיבות אסתטיות או בריאותיות. למעשה, תזונה נכונה כוללת גם הקפדה על כמות קלוריות מומלצת אך זהו אינו הדבר החשוב ביותר. הערך התזונתי של המזון חשוב לא פחות, אם לא חשוב יותר, מאשר הערך הקלורי שיש במזון. אם רוצים לשמור על תזונה נכונה כדאי מאוד להיוועץ עם דיאטנית שיכולה להתאים תכנית דיאטה אישית לכל אדם ולעזור לו לצרוך את כל המזון שהוא צריך על מנת שהוא יוכל לרדת במשקל או להשאר באותו משקל וחשוב מכך: להיות בריא. תזונה נכונה, עליה תמליץ הדיאטנית, תכלול את כל אבות המזון: חלבונים, פחמימות, שומנים וויטמינים.
טיפים נוספים לשמירה על תזונה נכונה
חשוב לשלב את כל אבות המזון גם יחד. כל אדם אמור לצרוך כמות קלורית אחרת בהתאם לגילו, למינו ולפעילות הגופנית שלו ולכן חשוב שלכל אדם תהיה תכנית דיאטה אישית משלו. בנוסף, לא כדאי לאכול ארוחה אחת מרוכזת ביום אלא לחלק את אותה הארוחה לכמה ארוחות במהלך היום, אפילו חמש או שש ארוחות. הדבר מסייע לעיכול, שומר על תחושת שובע ושומר על רמת סוכר קבועה ויציבה בדם, דבר אידיאלי במיוחד לחולי סכרת סוג 2.