ניתוחים פלסטיים

מה מבטיחים ניתוחים פלסטיים שמושך רבים לעבור הליך כזה מסוכן וכואב? ניתוחים פלסטיים נפוצים מאוד בקרב האוכלוסייה המערבית בעשורים האחרונים ונדמה כי זו תופעה רווחת שאין לה אח ורע.

מה אם כן מונח על הכף כאשר אדם בוחר לבצע ניתוחים פלסטיים? ניתוחים פלסטיים הם תרופת הפלא למה שלא מוצא חן בעינינו. הדבר הוא לכאורה חיצוני ולמראית עין אך אם נחשוב קצת יותר לעומק, בני האדם הצליחו למצוא פתרון בזק למה שלא מוצא חן בעיניהם פנימה, והם משנים זאת על מנת להפטר מסימפטום חיצוני.

הסגידה ליופי ולנעורים הביאה רבים להתעניין בתחום ניתוחים פלסטיים אך יש כאלה שבחרו לעבור ניתוחים פלסטיים מצורך של ממש כמו שיפוץ ושיקום העור, איזון בעיות אה- סימטריה ועוד. אין כל רע בניתוחים פלסטיים המתבצעים לתועלתו של האדם וממניעים אישיים שלו, כל עוד הוא שלם ובטוח בהחלטתו.

השאלה היא שאלה של מינון. היכן הגבול? מתי ימצא האדם מבוקשו? האם צריך הוא להפוך ליצור בלתי אנושי בעליל ומנותח מכף רגל ועד ראש?  הנטייה להגזמה מורגשת בכל תחומי החיים ואין פלא שמוטיב זה גלש גם לתחום האסתטיקה ובתוכו ניתוחים פלסטיים. החכמה היא לעבור את השינוי בשירותי פלסטיקה וניתוחי אף מבלי שאף אחד ירגיש שהוא נעשה.

זה נשמע קצת סותר אבל אם נבין באמת מדוע נעשים ניתוחים פלסטיים נבין שהשינוי המתבקש הוא בעיני המתבונן- עובר ההליך עצמו ופחות עבור סביבתו.ייתכן והסביבה הקרובה תבחין בשינוי אך לא תוכל לשים את האצבע על מה בדיוק נעשה , אם בכלל.

תופעות הלוואי החיוביות של ניתוחים פלסטיים הן שיפור וחיזוק הביטחון העצמי וחיזוק הדימוי החיובי העצמי. בבחינת עלות מול תועלת, יש לבחון את הסיכונים האפשריים אל מול התוצאות ולברר בדיוק מאיזה צורך נובעת ההתעניינות בביצוע ניתוחים פלסטיים.

 בהצלחה!